Jeśli chcesz czegoś więcej to odwaga jest tym czego na pewno będziesz potrzebował. Wszystko co będziesz robił będzie wymagało od Ciebie odwagi, ponieważ jeśli chcesz czegoś nowego będziesz musiał robić coś czego nigdy robiłeś.

Umysł naturalnie boi się nowych rzeczy. Lubimy twić w tym co znane. Stresujemy się jeśli mamy zrobić coś nowego. Czy są to wystąpienia publiczne, czy nagrywanie siebie na video czy po prostu podejście i zagadanie do osoby, która nam się podoba i umówienia się na randkę. 

Czym jest odwaga?

Wiele osób myli odwagę z brakiem odczuwania jakiegokolwiek strachu. Wtedy tak naprawdę odwaga nie jest potrzebna. Jeśli czujesz się komfortowo to nie można powiedzieć o Tobie jak o odważnym człowieku.

To kiedy jest odwaga?

Moja definicja odwagi to stawianie czoła nieprzyjemnym emocjom. Wtedy jest się odważnym. Możesz robić rzeczy, które chcesz robić pomimo strachu i wątpliwości. Pozorne problemy nie zatrzymują Cię. Po prostu idziesz po swoje. 

My jako ludzie odruchowo uciekamy przed czuciem emocji – tych nieprzyjemnych przez co stajemy się ich niewolnikami. Te emocje w nas zostają i czekają na moment kiedy znowu będą mogły się odpalić w podobnej sytuacji. Umysł o to zadba. 

Aby stać się wolnym człowiekiem trzeba nauczyć się żyć z emocjami i je akceptować jako część siebie. Aby poczuć miłość, radość i wolność trzeba poznać prawdę. Przejść przez swoje własne iluzje. Uciekając przed nimi jesteś niczym struś chowający głowę w piasek, ale po d**ie i tak dostanie.

Zostawiam Cię na chwilę z tym video:

Mamy takie iluzje jak:

  1. Co inni o nas pomyślą.
  2. Jak odniosę sukces ludzie mnie opuszczą
  3. Boję się, że znowu mi się nie uda

i wiele więcej… to najpopularniejsze.

Każdy ma swoje iluzje, które boi się odczuć. Boi się stawić im czoła.

Jakie Ty masz lęki i obawy przed sukcesem i robieniem tego co naprawdę Cię kręci? Czy to nie byłaby niesamowita przygoda robić te wszystkie niesamowite rzeczy i wyjść z matrixa pt. “Co inni o mnie pomyślą?”? 

Ta prosta metoda powtarzana z dnia na dzień pozwoli Ci lepiej radzić sobie z własnymi lękami oraz pozwoli Ci być bardziej autentycznym człowiekiem.

Nie jest to związane z żadną religią i ma to wiele pozytywnych korzyści dla zdrowia psychicznego. 

Krok 1

Połóż się wygodnie lub usiądź. Ważne, aby było Ci wygodnie. Zrób, tak, aby żadna z części ciała nie przyciągała zbytnio Twojej uwagi. Jeśli coś Cię boli to ta część ciała ciągle będzie skupiała na sobie uwagę.

Krok 2

Rozluźnij się. Weź głęboki wdech i wydech. Możesz 3 razy. Poczuj jak Twoje ciało się rozpływa. To drugi krok do tego, aby poczuć się wygodnie we własnej skórze. 

Krok 3

Nastaw minutnik w telefonie na 20 minut. Zacznij skupiać się tylko na jednej rzeczy. Możesz skupiać się na oddechu. Cała technika polega na tym, że gdy pojawia się jakaś myśl i wciąga Cię to wracasz do oddechu. Ćwiczysz swoją koncentrację na oddechu. 

Dzięki temu jesteś świadom swoich dialogów wewnętrznych i nie jest Cię łatwo wciągnąć w te umysłowe zabawy. 

Dlaczego warto to robić:

  1. Koncentracja – Poczujesz większą chęć do pracy i będziesz bardziej skupiony na celu. 
  2. Więcej energii – niewspierające myśli zabierają energię. Przestaniesz zamartwiać się i zaczniesz żyć bardziej w chwili obecnej – nie w głowie.
  3. Poczujesz większą radość – jako ludzie bujamy w obłokach. Co by było gdyby… Będę szczęśliwy gdy będę miał to lub tamto. Ta technika pozwoliła mi niejednokrotnie odkrywać, że czuję się szczęśliwy z tym kim jestem i nie muszę być nie wiadomo kim. 

Odrywasz się od całego programowania jaki ma na Ciebie telewizja, reklamy, radio i opinie innych ludzi.

Wszystko jest w głowie.

Odkryj prawdę na swój temat. Nie musisz być wyjątkowy, aby robić wielkie projekty. Każdy kiedyś zaczynał. Nie musisz mieć nie wiadomo jakiego ciała, aby poznać wartościową osobę. Po prostu się myj 😀 i nie odstraszaj zapachem lub starymi ubraniami po dziadku lub babci. 🙂

Wypróbuj tę metodę, bo mi naprawdę dodaje ona energii i w ciągu dnia łapę się często na chwili obecnej i to są często jedne z najlepszych momentów życiowych gdy czujesz się szczęśliwy tylko z tego powodu, że jesteś. 

Życzę Ci sukcesów,
Michał Rusek
(Visited 57 times, 1 visits today)

Napisz komentarz. Podziel się swoimi wnioskami.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *