Cześć,

Jeśli męczy Cię codzienne wstawanie do pracy o 6:00 rano, opłaty, które pochłaniają ¾ Twojej wypłaty oraz brak czasu na własne pasje to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Wyjściem z tej sytuacji jest stopniowe rozwijanie własnego biznesu lub po prostu projektu, którzy przyniesie Ci zadowalające zyski oraz pokryje z nadmiarem Twoje comiesięczne zobowiązania.

Potrzebujesz zagospodarować 2-4 godzin dziennie na pracę nad Twoim biznesem 

Pierwszym krokiem jest znalezienie minimum 2h dziennie na rozwijanie Twojego biznesu, który po kilku miesiącach pozwoli Ci na samodzielne utrzymanie się oraz na urlopy kiedy tylko zapragniesz. 

Bądź świadom tego na co poświęcasz swój czas. Przeanalizuj swój zwykły dzień tygodnia pod kątem tego co robisz i ile czasu Ci to zajmuje. 

6:00 – Wstaję, śniadanie, poranna toaleta.
6:45 – Wyjście do pracy
7:00 – 15:00 – Praca
15:00 – 15:30 – Obiad
15:30 – 16:00 – Powrót do domu
16:00 – 17:00 – Przeglądanie facebooka
17:00 – 18:00 – Oglądanie telewizji
18:00 – 20:00 – Wyjście ze znajomymi
20:00 – 22:00 – Kolacja, pójście spać.

Po takiej analizie możesz wywnioskować, że najmniej wartościowe może być przeglądanie facebooka i oglądanie telewizji. 

Jeśli poświęcisz ten czas – tylko 2 godziny dziennie na intensywną pracę nad Twoim nowym biznesem, który da Ci wymarzony styl życia – więcej czasu i pieniędzy to po kilku miesiącach będziesz mógł zwolnić się z pracy, której nie lubisz.

Co zrobić z 2h dziennie, aby móc zacząć żyć swoim życiem i spełniać swoje marzenia, a nie szefa, który wozi się zajebistymi furami, a Ty nie?

Pewnie zadajesz sobie pytanie teraz skąd wziąć pomysł na biznes?

Pomysły, które Ci tutaj przedstawię są tym co tygrysy lubią najbardziej. Nieograniczone możliwości zarobkowe oraz możliwość gospodarowania czasem na własnych warunkach

Marketing sieciowy

Wiem co myślisz. Pewnie powiesz, że to piramida finansowa i oszukiwanie ludzi. Po części się z Tobą zgodzę. Jest wiele firm, które podszywają się pod uczciwe firmy. Często oferują wielkie zyski z małym nakładem pracy. 

Takie firmy mają fikcyjny produkt albo go w ogóle nie mają. Zysk przychodzi z wpłat innych uczestników struktury. 

Sam osobiście unikam takich firm jak ognia. Jakimś cudem zawsze potrafiłem przewidzieć ich upadek. Jeśli nie wiadomo do końca co sprzedaje firma albo oferuje gigantyczne zyski bez pracy oznacza to, że to może być oszustwo.

Dlaczego polecam marketing sieciowy i uczciwe firmy w tym modelu? 

Ponieważ nie musisz mieć własnego produktu i będąc w takim projekcie masz nieograniczone możliwości rozwoju. Dodatkowo zarobki uzależnione są od Twojego wkładu oraz Twojego zespołu, któremu pomagasz. Wchodzisz w środowisko ludzi, którzy się wzajemnie wspierają.

Masz coś takiego w swojej pracy? Wzajemne wsparcie? 

Do tego jeszcze uczysz się umiejętności, które w przyszłości pomogą Ci rozwijać bardziej skomplikowane projekty. 

W marketingu sieciowym chodzi o polecanie produktu, które jest dobry, wartościowy i rzeczywiście pomaga ludziom. W ten sposób nie musimy czuć się jak naciągacze, ponieważ pomagamy ludziom. 

W tego typu projektach jest wiele osób, które zarabiają 3000 zł, 6000 zł, 10 000 zł, a nawet i więcej. 

Te pieniądze nie biorą się z powietrza. Dzięki Twojemu polecaniu firma zamiast na reklamę wypłaca pieniądze Tobie.

To jest tak samo jak inna praca i nie daj sobie wmówić, że wystarczy polecić firmę rodzinie i kilku znajomym i wszystko się samo zrobi. 

Dzięki intensywnej i konsekwentnej pracy Twoja struktura będzie coraz większa i w pewnym momencie staniesz się bardziej niezależny.

Marketing internetowy

To kolejna metoda, dzięki której możesz zwiększać swoje dochody oraz zarządzać czasem na swoich własnych warunkach. 

Możesz z laptopa pracować z łóżka, wanny, Grecji lub po prostu ze zwykłej kawiarenki w Twoim mieście popijając pyszną kawę. 

Sam czasami tak robię, że idę popracować na miasto. Daje mi to świeżość i zmianę środowiska. 

Na czym polega marketing internetowy?

Polega to na promocji własnych produktów lub produktów innej firmy, za które otrzymujesz np. 40% prowizji.

Dzięki budowie listy adresowej kontaktów Twoich potencjalnych klientów oraz social media – budujesz swoją rozpoznawalność, dzięki czemu coraz więcej osób o Tobie wie oraz zna Twoją ofertę.

Dzięki budowie relacji oraz dostarczaniu ludziom tego czego potrzebują zaczynają Cię lubić, zaczynają Ci ufać i chcą kupować. 

Ale pod warunkiem, że nie jesteś nachalnym sprzedawcą. Głównym celem jest pomaganie, a nie wciskanie na siłę swojego produktu osobom, które ledwo Cię poznały. 

Sprzedaż to efekt uboczny dobrych stosunków i relacji. 

Możesz tutaj zarabiać tak samo jak w marketingu sieciowym 3000 zł, 6000 zł, 10 000 zł, a nawet i więcej. 

Wolny zawód – Freelancing

Tutaj jest to nieco trudniejsze do skalowania, ponieważ, aby wykonać większą ilość usług potrzebujesz zespołu profesjonalistów i projekt managerów.

Sam jednak możesz nauczyć się projektować strony WWW, aplikacje lub tworzyć grafikę. 

Mając już wybraną umiejętność warto dać się poznać, aby ludzie wiedzieli czym się zajmujesz. 

Portfolio jest tutaj nieocenionym aktywem, ponieważ buduje wiarygodność. Ludzie będą chcieli zobaczyć Twoje dotychczasowe prace. 

W zależności od tego czym się zajmujesz tutaj możesz zarabiać także w okolicy 2000 zł do 10 000 zł – pracując sam.

Z tego co wiem najmniej płatni są graficy, a najwięcej doświadczeni programiści. 

Dzięki temu modelowi, możesz pracować gdzie chcesz, z kim chcesz i zajmować się tym czym chcesz. 

W tej branży jest wiele profesjonalistów i możesz wybrać wygodną dla siebie formę. 

Czy potrzebuję firmy?

Jeśli chodzi o freelancing jestem zdania, że na samym początku wcale nie jest Ci to potrzebne. Jeśli nie chcesz rzucać się na głęboką wodę to możesz pracować na umowę o dzieło, zlecenie lub wystawiać faktury przez serwis useme.eu. 

Jeśli chodzi o marketing sieciowy na samym początku nie potrzebujesz firmy, przy większych zarobkach będzie Ci ona potrzebna. Ale skoro zarabiasz wystarczająco dużo to stać Cię na ZUS i podatki. 

Nie boję się opłat raczej boję się zbyt niskich zarobków. 

Jeśli chodzi o marketing internetowy w zależności od tego kogo promujesz usługi będziesz potrzebował firmy lub nie. Jeśli masz swoje usługi to warto mieć firmę, aby móc podpiąć system płatności itp. 

Temat jest na tyle szeroki, że nie wystarczy mi dzisiaj czasu, aby o wszystkim opowiedzieć. Zachęcam Cię do dyskusji i zadawanie pytań pod tym materiałem.

Życzę Ci sukcesów,
Michał Rusek

(Visited 83 times, 1 visits today)

Napisz komentarz. Podziel się swoimi wnioskami.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *