Często bywa tak, że w życiu nie idzie Ci tak jakbyś tego chciał. Czasem jest dobrze, a czasem źle. Kiedy idzie Ci dobrze czujesz euforię, a kiedy życie toczy się w innym niż Twoim zamierzonym kierunku to generujesz masę negatywnych emocji oraz oceniasz siebie w negatywnym świetle.

Przykładowo myślisz sobie, że:

  • Jestem do niczego
  • Nic mi się nie udaje
  • Jestem gorszy

To wszystko wpływa na Ciebie i na relację z innymi ludźmi. Ludzi ciągnie do ludzi pozytywnych. To nie chodzi o to, abyś tłumił emocje, bo sobie zrobisz krzywdę. Emocje przeżywa się jak się pojawiają. Tłumienie i udawanie, że ich nie ma stworzy Tobie w przyszłości kolejne problemy i niekontrolowane wybuchy na przykład złości/gniewu. 

Więc dlaczego czujesz się nieszczęśliwy gdy w życiu układa się inaczej niż byś chciał?

Właśnie tutaj tkwi problem i nigdy nie będziesz szczęśliwy z nastawieniem, że wszystko musi iść zgodnie z Twoimi planami.

Zasada: Jeśli nieprzewidywalność życia potrafi kontrolować Twoje emocje i to co o sobie myślisz to będziesz tego niewolnikiem. Jesteś uzależniony od życia. Jak chorągiewka na wietrze.

Jeśli chcesz być szczęśliwy zbliż się do prawdy na temat życia. Życie jest nieprzewidywalne i raz jest tak jak chcesz, a raz jest całkowicie inaczej. Masz plan i coś się nie udaje 🙂 Nieprzewidywalność życia nie definiuje Twojej prawdziwej wartości jako człowieka.

Jak to zrobić? Jak się uwalniać z tego schematu dzień po dniu?

Za każdym razem, gdy pojawia się nieprzyjemna sytuacja życiowa powiedz do siebie:

A może to i lepiej. A może z tej sytuacji wyniknie coś dobrego. A może gdyby mi się wszystko od razu udawało to moje życie nie byłoby takie ciekawe jak jest teraz?

Postrzeganie tego co się wydarza tylko w negatywnym świetle to pewnego rodzaju przywiązanie. Nigdy nie będzie w 100% idealnie. 

Postrzegaj to co się wydarza jako część większego planu. 9 porażek i jeden sukces. Takie jest życie.

To co się teraz wydarza to lekcja, a nie porażka. Porażką jest rezygnacja z rzeczy, które są ważne, ale nigdy to, że Ci się nie udało. 🙂 Nie rezygnuj. 

Klient Ci odmawia to mówisz sobie: A może to i lepiej?Związek Ci się nie układa? A może to i lepiej? Firma nie funkcjonuje? A może to i lepiej? 

Zobacz jak się czujesz.

Nie chcę, abyś mnie źle zrozumiał. To nie znaczy, abyś nic z tym nie robił. Wyciągnij wnioski i zrób plan. Do tego dodaj działanie. 

A może to i dobrze? Co tym razem mogę zrobić lepiej?

Życzę Ci sukcesów,
Michał Rusek

(Visited 32 times, 1 visits today)

Napisz komentarz. Podziel się swoimi wnioskami.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *